Výsledky: Kritérium Břízky – ČP Hodkovice nad Mohelkou

Září 12, 2018

O uplynulém víkendu se příznivci silniční cyklistiky sjeli do Jablonce nad Nisou, kde místní cyklistický klub KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, z.s., uspořádal dva silniční závody.

V sobotu 8.9.2018 se v prostoru lyžařského areálu Břízky uskutečnilo silniční kritérium s podtitulem „XXVI. ročník cyklistického závodu Okruhy Jablonecka“ a „XV. ročník memoriálu Karla Boušky“. Kritéria se v osmi věkových kategoriích zúčastnilo celkem 171 závodníků, vítaným zpestřením byla účast mladých cyklistů a cyklistek z Německa, kteří zde startovali pod hlavičkou výběru LV Brandenburg Junioren U19. Barvy domácího týmu KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. hájilo celkem 13 závodníků a nejlépe se z nich umístili Pavla Havlíková, která vyhrála kategorii Ženy, Elizabeth Ungermanová (druhé místo v kategorii Ženy) a Matyáš Polák (třetí v kategorii Mladší žáci).

Výsledky_Kritérium_2018-09-08

V neděli 9.9.2018 se silniční cyklisté přesunuli do Hodkovic nad Mohelkou, kde byl na pořadu silniční závod zařazený do Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice. Závod s podtitulem „Velká cena LAWI – O pohár města Hodkovice nad Mohelkou“ se zároveň konal jako krajský přebor pro kraj Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Středočeský, Ústecký a přebor hlavního města Prahy. Na okruh mezi městy Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub se postupně vydalo celkem 263 závodnic a závodníků v devíti kategoriích. V celkovém pořadí závodu v rámci Českého poháru se nejvíce dařilo ženám Pavle Havlíkové a Elizabeth Ungermanové, které obsadily druhé a třetí místo. V rámci krajského přeboru byly úspěchy domácích cyklistů výraznější. Přeborníky se stali Matyáš Polák (Mladší žáci), Jonáš Hellmich (Starší žáci), Michaela Navrkalová (Kadetky), Vojtěch Března (Kadeti), Martin Čech (Junioři) a Pavla Havlíková (Ženy), druhá místa obsadili Petr Kniha (Mladší žáci), Kateřina Knihová (Kadetky), Václav Veverka (Kadeti) a Elizabeth Ungermanová (Ženy), třetí skončili Kryštof Prchlík (Kadeti) a Tereza Švihálková (Ženy).

Výsledky_2018_ČP Hodkovice

Přehled medailových umístění závodníků KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. v letošním roce:

KC_Vysledky_2018_Stupne vitezu

Comments

Comments are closed.