Mistrovství ČR mládeže v cyklokrosu

Prosinec 10, 2017

V sobotu 9. prosince 2017 se v Kolíně uskutečnil Český pohár v cyklokrosu, který byl pro elitní kategorie mužů a žen zařazen do nejvyšší kategorie UCI C1. Pro závodníky v mládežnických kategoriích byl kolínský závod vrcholem letošní cyklokrosové sezóny a bojem o mistrovské tituly a mistrovské dresy pro rok 2017.
V dresu KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. se představilo šest mladých cyklokrosařů v kategoriích Kadeti a Junioři. V mistrovském závodě všichni potvrdili svůj letošní vysoký standard a s jednou výjimkou skončili v první desítce startovního pole.
V pohárovém závodě elitní kategorie žen poprvé v letošním roce nezvítězila Pavla Havlíková, kterou tentokrát pronásledovaly technické problémy. Dvojí výměna kola během jednoho okruhu znamenala na poměrně rychlé trati osudovou časovou ztrátu, kterou dokázala ve svůj prospěch dokonale využít vítězná Nikola Nosková.
Kolínské klání v rámci Českého poháru v cyklokrosu bylo zároveň posledním závodem pro hodnocení celkového pořadí Českého poháru jednotlivců a družstev. Družstva znamenala pro KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. trojnásobný medailový úspěch – ženy ve složení Pavla Havlíková, Elizabeth Ungermanová a Tereza Švihálková zvítězily, kadeti obsadili stříbrnou příčku a junioři skončili třetí.

Výsledky závodníků KC KOOPERATIVA JABLONEC N.N. :
Kadeti: 1. Jan Zatloukal 33:43; 2. Matyáš Fiala 33:54; 3. David Šulc 34:02 … 8. Vojtěch BŘEZNA 35:20; 9. Václav VEVERKA 35:26; 10. Matyáš BREDLER 35:29; 13. Josef ČEKAL 36:47
Junioři: 1. Tomáš Kopecký 40:22; 2. Jakub Schierl 40:53; 3. Tomáš Ježek 40:56 … 6. Martin ČECH 41:54; 9. Štěpán STLOUKAL 42:52
Ženy Elite: 1. Nikola Nosková 44:41; 2. Pavla HAVLÍKOVÁ 45:58; 3. Nikola Bajgerová 46:32 … 7. Elizabeth UNGERMANOVÁ 48:15

Celkové výsledky Českého poháru v cyklokrosu v sezóně 2017/2018:
Kadeti: … 8. Matyáš BREDLER; 9. Vojtěch BŘEZNA; 10. Václav VEVERKA; 22. Josef ČEKAL
Junioři: … 6. Štěpán STLOUKAL; 9. Martin ČECH
Ženy Elite: 1. Pavla HAVLÍKOVÁ; … 3. Elizabeth UNGERMANOVÁ; 12. Tereza ŠVIHÁLKOVÁ