Úspěch cyklistů na společném mistrovsví na Slovensku

Červen 29, 2017

Od 22. do 25. června se ve slovenském městě Žiar nad Hronom uskutečnilo společné Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. Od čtvrtka do neděle se o cenné medaile utkávali junioři, juniorky, ženy, muži do 23 let a muži kategorie Elite. Těchto závodů se zúčastnili i studenti ze sportovního gymnázia v Jablonci nad Nisou pod hlavičkou KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou.

Dlouhodobá příprava mladých sportovců směřovala k nejvýznamnějšímu podniku na silnici, což se odrazilo ve velkém úspěchu jabloneckých cyklistů. Již první den v časovce jednotlivců zvítězila mezi juniorkami Elizabeth Ungermanová a prokázala, že patří mezi absolutní českou špičku. Mezi juniory si velmi dobře vedl Štěpán Stloukal, když obsadil 6. místo a jen 14 vteřin ho dělilo od medaile. Tomáš Jakoubek také podal velmi dobrý výkon a obsadil pěkné 14. místo. V ženách Nikola Bajgerová dojela v top ten, když obsadila pěkné 9. místo.

Sobotní silniční závod nejdříve absolvovaly juniorky a ženy a opět velmi významnou roli zde hrály jablonecké barvy, když Tereza Švihálková se nebála vyprovokovat rozhodující únik a ve sprintu skupiny vybojovala vynikající druhé místo mezi juniorkami. Na pěkném 5. místě dojela Elizabeth Ungermanová. V ženách Nikola Bajgerová dokázala opět dojet v top ten, když se dokázala prosadit na 8. místo, Pavla Havlíková dojela na 16. místě. V odpoledním horkém počasí svůj závod absolvovali junioři a žlutozelené barvy jablonecké KOOPERATIVY byly opět vidět, když Tomáš Jakoubek dosprintoval na 18. a Štěpán Stloukal na 20. místě. Bohužel, nedařilo se Martinovi Čechovi, který po pádu dokončil na 46. místě. (Výsledky: www.cyklistika2017.sk)

Je velmi potěšující, že se prosazují i bývalí studenti sportovního gymnázia a klubu jablonecké KOOPERATIVY, když v ženské kategorii oba tituly získala letošní maturantka Nikola Nosková a v mužské kategorii do 23 let dokázal zvítězit v silničním závodě Roman Lehký.

Comments

Comments are closed.