Cyklokrosový rok zakončil Český pohár v Uničově

Prosinec 13, 2016

V sobotu 10. prosince 2016 se v Uničově uskutečnilo mistrovství ČR mládeže v cyklokrosu a zároveň poslední díl Českého poháru pod názvem Toi Toi. Na velmi těžké blátivé trati se představili i mladí cyklisté jablonecké KOOPERATIVY.

První z jabloneckých se představil v žácích Vašek Veverka, který již v průběhu poháru dokázal vybojovat pódiové umístění. V Uničově se Vaškovi nepovedl start, když se propadl na čtrnácté místo, svojí bojovností se však dokázal probojovat do top ten a dojet na výborném 6. místě. V celkovém pořadí obsadil neskutečné 4. místo.

V kategorii kadetů na startu stáli Matyáš Bredler a Vojta Března, kteří se v průběhu cyklokrosové sezóny potýkali s řadou zdravotních a technických problémů. V mistrovském závodě se lépe vedlo Vojtovi na 9. místě. Matymu se dařilo o něco hůře, když do cíle dobíhal s utrženou přehazovačkou na 16. místě. V celkovém pořadí si kluci pořadí prohodili, když Maty obsadil 11. a Vojta 14. místo. V celkovém pořadí družstev to klukům vyneslo pěkné 5. místo z 29 hodnocených klubů.

Mezi juniory na startu stál pouze Štěpán Stloukal. Druhý náš zástupce Martin Čech zůstal s nemocí doma v posteli. Hned v úvodu závodu Štěpán doplatil na technické problémy, když v bahnitém terénu utrhl přehazovačku a musel běžet do depa. Z beznadějné poslední pozice se dokázal dostat na pěkné 12. místo. V celkovém pořadí Štěpán obsadil 14. a Martin 15. místo, což v v soutěži družstev vyneslo velmi pěkné 5. místo.

V kategorii žen a juniorek se jelo finálové kolo Českého poháru s mezinárodní účastí a mezi děvčaty na startu byly Eli Ungermanová a Tereza Švihálková. Obě děvčata, i když ještě juniorky, si vedla velmi dobře, Eli dojela na 14. a Tereza na 15. místě. V soutěži družstev společně s nestartujícími Nikolou Bajgerovou, Pavlou Havlíkovou a Nikolou Noskovou, které startovaly v zahraničí, s velkým přehledem děvčata zvítězila.