Cyklokrosař Nesvadba se má od staršího spolujezdce Dlaska přiučit

Prosinec 29, 2011

Je zatím největším překvapením sezony. Jeden z mladých jezdců Madety Fitness Jan Nesvadba zaznamenal největší sportovní růst mezi cyklokrosaři v Česku. „Všechno vyšlo, jak vyjít mělo. Příprava byla perfektní,“ chválí si Jan Nesvadba. „Teď tomu odpovídají výsledky.“

Poslední dva roky býval často nemocný. Teď se problémů zbavil. „Všechno funguje, jak má. Trénink na sto procent.“

Věřil, že se v sezoně zvedne. „Ale určitě ne tak, že bych jezdil na medailová umístění v poháru,“ podotkl. V Holých Vrších dojel druhý, v Kolíně byl třetí. Celkově je v Toi Toi Cupu osmý. Třetí byl i na závodě do 23 let v Belgii.

Že má na další růst, to ukázal i ve Frankfurtu nad Mohanem, kde byl čtvrtý a první do 23 let.

Lituje pádů. Jednou měl špatně nalepené gumy a jednu svlékl. Následoval pád a ztráta pozice. Teď má takové chyby napravit spolupráce s Dlaskem.

Přesto ho současná sezona těší. „Chci pokračovat, udržet si formu,“ přeje si. „Ať už na mistrovství republiky, nebo na mistrovství světa.“ To ale bude na těžké písčité trati v Koksijde.

„V písku se dá neuvěřitelně získat, ale také hodně ztratit,“ soudí. „Je to trochu o štěstí a člověk na to musí mít.“

Jiné je pojetí závodu. Nemůže se jezdit na doraz, protože pak jezdec neprojede těžké pasáže v hlubokém písku. Na to potřebuje sílu.

„Písek je hodně o štěstí,“ potvrdil Petr Dlask. „Je třeba být před závodem psychicky vyrovnaný.“

Dělá se prý hodně chyb, protože kolo v písku nečekaně klouže. „Ale chyby dělají i ostatní,“ poznamenal Dlask. „Je třeba být připravený, aby po jedné chybě člověk neznervózněl.“

Copyright by www.sport.idnes.cz

Comments

Comments are closed.