Černý víkend na Vysočině

Červen 9, 2010

První červnový víkend patřil třetímu závodu Českého poháru horských kol cross country v Novém Městě na Moravě, který byl součástí Bike Vysočina. Bohužel, tento velký závod pro naše barvy vůbec nevyzněl dobře. Při páteční kvalifikaci sprintu měl těžký pád Michal Šimerle, kterého odvezla záchranka do nemocnice. Otřes mozku, roztržená tvář, zlámaná klíční kost a nespočet odřenin to byla první lékařská zpráva. Doufejme, že Michal brzo znovu usedne na svůj závodní bik a bude opět prohánět soupeře.
Mezi ženami Pavla Havlíková postoupila 4 nejrychlejším časem Bohužel v další jízdě
Jí po skoku vypadly nohy z pedálů a byl konec nadějím, celkové 9.místo ve sprintu bylo zklamáním.

Sobotní závod opět odstartovali jako první žáci, kde v našich barvách startoval Kuba Kolář, který sbírá cenné zkušenosti a dojel na pěkném 24.místě. Po žácích se na startu objevili kadeti, kde k favoritům patřil Honza Března. Start nasvědčoval zopakování výsledku z minulého závodu v Kutné Hoře, ale bohužel při jednom ze skoků se Honzovi blokly záda a závod pro něj skončil. Po zranění si čím dál lépe vede Jirka Švorc, který srdnatě bojoval a dojel na velmi dobrém 13.místě. Záda na 15.místě mu kryl Adam Zrůst. Méně se dařilo Ondrovi Bereckei, který se nemohl srovnat s náročnou tratí a dojel 31.
V Open kategorii opět Michal Vlček bojoval o nejvyšší příčky, ale tentokrát mu to dalo „až“ 6.místo, které mu patří i v průběžném pořadí poháru. Hodně byl vidět i Honza Doležal, který po maturitě opět závodí a dojel na slušném 12.místě.
Naši junioři se potýkali s velmi těžkou tratí a nejlépe se vedlo Matějovi Šircovi, který dojel v druhé desítce na dobrém 16.místě. Kuba Hink po špatném začátku se prokousával do předu na konečné 24.místo. Musíme ocenit bojovnost Tomáše Svobody, který po několika pádech dojel na 33.místě.
Děvčata tentokrát startovala zvlášť a tak kadetky a juniorky měly svůj prostor k závodění. Mezi kadetkami Aneta Rezková po bojovném výkonu obsadila 5.místo a průběžně jí patří 4.příčka. V juniorkách nás opět postihla smůla, když Lucka Müllerová z druhého místa měla defekt a v následné stíhací jízdě měla ošklivý pád, po kterém závod nedokončila. Judita Lorencová se potýkala s menšími zdravotními problémy, ale i tak dokázala obsadit perfektní 4.místo, čímž se vyhoupla na průběžné 2.místo v ČP. Velká mezinárodní konkurence a početné startovní pole, to byl obrázek závodu žen, kde srdnatě bojovala naše Pavla Havlíková, která po svých zdravotních problémech opět závodí a to velmi dobře, když jako druhá česká závodnice dojela na velmi dobrém 6.místě a průběžně se již posunula na 5.příčku.
Jirka Kalivoda se jako jediný postavil na start kategorie do 23 let a dokázal obsadit 22.místo. ( výsledky : www.poharmtb.cz )

Nedělní ráno se opět probudilo do krásného dne a i pro naše žlutozelené barvy byl tento den o mnoho zářivější. V 40 kilometrovém maratónu uspěla naše děvčata, když v juniorkách Lucka Müllerová protrhla smůlu a dojela na 3.místě, na Juditu Lorencovou opět zbylo nepopulární 4.místo. Junioři se také drželi velmi slušně, když Tomáš Svoboda dojel na 5.místě, Matěj Širc na 10. a Kuba Hink dojel 12. Mezi muži opět ve špici bojoval Michal Vlček na 9.místě. Jirka Kalivoda dojel společně s Michalem Malíkem a to na 29. a 30.místě.
V elitní kategorii žen si v mezinárodní konkurenci pro velmi slušné 7.místo dojela Pavla Havlíková. ( výsledky : www.mtbs.cz )

Comments

Comments are closed.