Konec cyklokrosové sezóny 09-10 a MS v Táboře

Únor 8, 2010

Po devíti letech se v Táboře opět uskutečnilo MS v cyklokrosu. Na třetím MS v cyklokrosu měl zástupce i KC KOOPERATIVA SG Jablonec nad Nisou a symbolicky 3 závodníky. V kategorii U 23 startoval loňský junior Honza Nesvadba a v kategorii žen startovala zkušená Pavla Havlíková a mladičká Zuzka Pirzkallová věkem ještě juniorka
( prožila si křest, jako v minulosti Pavla v Holandsku v roce 2000 ).

Honza mezi „mladšími“ muži se hned první rok probojoval do reprezentace s účastí na domácím MS. Pozdější vstup do sezóny a málo vyjetých bodů v žebříčku UCI znamenalo nevýhodnou pozici na startu 58 členného startovního pole. Již několikrát prokázal svou bojovnost a vytříbenou techniku, která ho vynesla průběžně na 18.místo v závodě. Bohužel, smůla v podobě píchlé přední galusky Honzu odsunula v předposledním kole na průběžné 26.místo. Poslední mobilizace sil a posun na pěkné 23.místo v cíli. Velmi dobrý vstup do kategorie do 23 let a perspektiva do dalších sezón, to jsou devizy Honzy Nesvadby.

Kategorie žen čítala na startu 44 soupeřek a mezi nimi dvě naše děvčata. Pavlu Havlíkovou zdobily velmi dobré výsledky v sezóně a předurčovaly jí k první desítce pořadí. Konec sezóny se Pavle ale nevydařil, když prodělala nemoc a hlavně se jí obnovilo zranění, které jí limitovalo. Svojí bojovností dokončila závod, ale bohužel na konci třetí desítky. Druhá naše žena – juniorka ( v cyklokrosu juniorky startují s ženami ) Zuzka Pirzkallová stála poprvé na startu tak velkého a významného závodu, jako je MS a ještě u nás v Táboře. Určitě Zuzka zvládla závod na hranici svých možností, dojela na 34.místě a předvedla, že do budoucna se s ní musí počítat. ( výsledky: www.cyklokros.cz )

Letošní cyklokrosová sezóna opět prokázala, že i u nás v Jablonci se lze kvalitně připravit a nejenom výsledky ze silnice a horských kol zdobí členy jablonecké KOOPERATIVY. Přejme si, aby i nová sezóna dokázala, že cyklisté z Jablonce patří na špici cyklistů v celé České republice.

Comments

Comments are closed.