Titul mistryně Evropy a vítězky OH

Červen 29, 2009

Nejúspěšnější týden letošního roku prožili závodníci jablonecké Kooperativy v posledním červnovém týdnu. Vše začalo v Dánsku na mistrovství Evropy v orientačním závodě na horských kolech, kde Anežka Pařízková ve své kategorii získala fantastický úspěch v podání titulu „Mistryně Evropy“. Po úspěchu Martina Huška v zimním triatlonu to je letošní další medaile z tak významného šampionátu.

V Táboře proběhly „Olympijské Hry dětí a mládeže“, kterých se zúčastnili naši žáci, kadetky a kadeti. Velmi zdařilé výsledky korunovaly naše děvčata v silničním závodě jednotlivců, když Zuzka Pirzkallová vyhrála a stala se „Olympijskou“ vítězkou a Judita Lorencová dojela na perfektním 3.místě. Nelze zapomenout ani na supr výsledky kluků, když v žácích Adam Zrůst v cyklokrosu dojel na 9.místě a Tomáš Svoboda v kadetech rovněž na 9.místě. Na silnici se ukázali oba žáci, když do poslední chvíle sváděli boj o medaile ( Adam Zrůst 6. a Kryštof Kotůček 8. ). ( výsledky : www.olympic.cz/odm2009/ )

Junioři, muži a ženy absolvovali ve slovenských Bánovcích nad Bebravou společné mistrovství se závodníky Slovenska v časovce jednotlivců a silničním závodě s hromadným startem. Mezi juniory si v časovce nejlépe vedl Michal Šimerle na 8.místě, velmi dobře jeli i Viktor Vrážel na 10. a Honza Nesvadba na 13.místě. Mezi ženami Pavla Havlíková zdatně sekundovala po svém zranění specialistkám a obsadila 6.místo. Honza Doležal ve své kategorii do 23 let absolvoval časovku na pěkném 16.místě.

Silniční závod junioři naší KOOPERATIVY měli velice dobře rozjetý s útokem na titul. Na konec těžký silniční závod celý tým absolvoval velmi dobře a bojovnost Pavla Stőhra vynesla na druhé místo v mistrovském závodě a tím si vysloužil nominaci na ME na silnici. A to ještě Viktor Vrážel a Michal Šimerle přivedli hlavní pole do cíle na 5. a 6.místě. V ženách si opět dobře vedla Pavla Havlíková, která těsně skončila pod stupni vítězů na 4.místě. ( výsledky : www.ceskysvazcyklistiky.cz )