Suveréní vítězství Honzy Nesvadby na dalším pohárovém závodě

Červen 10, 2009

Třetí díl Českého poháru horských kol a Haná Tour, to byly dvě nejvýznamnější akce na počátku letošního června. V sobotu 6.června v Okrouhlé nedaleko Boskovic se uskutečnil již 3. závod Českého poháru horských kol, kterého se zúčastnila i nemalá skupina našich závodníků v barvách jablonecké KOOPERATIVY. Po deštivé Kamenice se snad každý obával deště a zimy. Pořadatelé snad měli počasí domluvené. V okolí pršelo a na kopci v Okrouhlé se proháněl vítr, který všechny mraky zdatně rozháněl, protože deštivé počasí by s luk a polí udělalo nesjízdnou trať.

Za chladného počasí se ráno první na zkrácenou trať vydali žáci. Našim Adamovi Zrůstovi a Kryštofovi Kotůčkovi se nedařilo podle představ, když se 14. a 24.místem nebyli moc spokojeni. Jejich průběžné pořadí je však již veselejší, když Adam je na 9. a Kryštof na 19.místě. V kadetech potkala sportovní smůla Tomáše Svobodu, který měl defekt zadního kola a musel běžet do depa. Ztráta byla velké, ale Tomáš svou bojovností se dostal na konečné 20.místo. Adam Valeš opět válčil v druhé desítce na 16.místě. Matěj Širc dojel na 24.místě. Po zranění se lepšící Honza Března skončil 38. a Ondra Bereckei na 46.místě. Všichni si připsali body do celkového pořadí, kde Tomáš je na výborném 9.místě a Adam Valeš si polepšil na 15.místo. V kategorii OPEN měl premiéru Michal Malík, který po maturitě se opět opřel do tréninku a dojel na 19.místě. Prestižní juniorská kategorie v letošním roce zřejmě patří Honzovy Nesvadbovi, který dokázal opět suveréně zvítězit. Dařilo se i Michalovi Šimerlemu,který dojel na velmi pěkném místě. Opět se závod vydařil i našim bratrům Stőhrům, kteří ze zadních pozic dokázali dojet až k první desítce, když Honza dojel na 10.místě a Pavel na 11. Smůlu měl Jirka Kalivoda, který píchnul hned v prvním kole a závod pro něj skončil. V celkovém pořadí na prvním místě je Honza Nesvadba a na 3. je Michal Šimerle. Po poledni se vydaly na trať děvčata ( ženy, juniorky a kadetky ). Mezi kadetkami Zuzka Pirzkallová dojela na 7.místě a při premiéře Anežka Pařízková na 13. V celkovém pořadí Zuzce patří také 7.místo a Anežce 15. Velmi dobře si vedla v hlavní kategorii žen Pavla Havlíková, která se zlepšuje závod od závodu, když tentokrát dojela na výborném 2.místě. Hlavní kategorie mužů se staví na start poslední a mezi nimi i Michal Vlček a Aleš Vojta ( rovněž po úspěšné maturitě ). V závodním poli 70 jezdců se kluci neztratili, když Michal dojel na 20.místě a Aleš na 27. Celkově se Michal drží na pěkném 19.místě. ( výsledky : www.mtbs.cz )

Jako vždy probíhají i jiné závody. V Bedřichově na Jizerské 50 úspěšně bojoval Marek Nebesář na 6.místě, když v družstvech ( společně s Novotným a Bínou ) zvítězil. V Jistebnici na Kole Pro Život jel stále se zlepšující Martin Hušek na 20.místě.

Haná Tour to je seriál dvou silničních kritérií a silničního závodu ve Vyškově a jeho okolí. Viktor Vrážel se jako jediný zúčastnil kritérií, kde dojel na 2. a 3.místě. Silničního závodu se již zúčastnili i naši startující z Okrouhlé a zasáhli do výsledkových listin. V žácích Adam Zrůst dojel na 3. a Kryštof Kotůček na 4.místě. V kadetkách Zuzka Pirzkalová dojela druhá. V kadetech Adam Valeš byl 10. V ženách Pavla Havlíková dojela na 3.místě. Mezi juniory úspěšně bojoval Viktor Vrážel o celkové 2.místo, když i v silničním závodě dojel 2. ( výsledky : www.veus.cz )