Velikonoční pohár v Pičíně

Duben 16, 2009

O velikonočním víkendu se v Pičíně za krásného počasí uskutečnila pohárová časovka a silniční závod. Na startu stáli i borci v žlutozelených barvách KOOPERATIVY.

V žácích se dobrým výsledkem v časovce prezentovali Kryštof Kotůček na 15.místě a Adam Zrůst na 17.místě. Mezi kadetkami dokázala přesvědčivě zvítězit Zuzka Pirzkallová, Judita Lorencová měla problémy s převody a tak se jí závod vůbec nepovedl. Na start v kategorii kadetů se postavilo 73 borců. Nejlepší z našich byl Adam Valeš na 21.místě, Tomáš Svoboda obsadil 39.místo, Kuba Hink byl 40., Matěj Širc 49. a ve svém prvním závodě Ondra Bereckei dojel na 67.místě. Šedesátka juniorů absolvovala dva okruhy po 9,5 km a velice dobrý výkon podal Michal Šimerle na 8.místě a Viktor Vrážel na 14.místě. Pavel Stőhr dojel 20., Honza Nesvadba těsně za ním na 21.místě. Mezi muži se dobře prezentoval Honza Doležal, který obsadil 12.místo, na 22.místě dojel Michal Vlček.

Nedělní teplé počasí přálo všem závodníkům. První na startu stáli junioři, kteří absolvovali téměř 80 km. Do cíle se řítil celý balík a velmi dobře si počínal Viktor Vrážel z Honzou Nesvadbou, kteří dospurtovali na 8. a 9.místě, v popředí dojel ještě Michal Šimerle na 23.místě. V žácích se opět dobře uvedl Adam Zrůst na 4.místě a Kryštof Kotůček na 8. Mezi kadetkami si aktivně počínala naše děvčata, ale startovní pole se jim nepodařilo roztrhat a tak ve spurtu skupiny Judita Lorencová byla 3. a Zuzka Pirzkallová 5. Mezi kadetama opět byl nejlepší Adam Valeš, který při spurtu skupiny musel manévrovat, aby nespadl a tak dojel na 23.místě. Ve druhé skupině na 44., 45. a 47.místě dojeli Kuba Hink, Matěj Širc a Tomáš Svoboda. Ondra Bereckei se zamotal do pádu a tak závod nedokončil. Na start mužů se postavili Aleš Vojta, Marek Nebesář, Michal Vlček a Honza Doležal. Kluci se drželi velmi dobře a závod dokončili v hlavním poli až na Honzu, který díky zdravotním potížím závod nedokončil.

(výsledky na www.ceskysvazcyklistiky.cz)

Comments

Comments are closed.