Velký úspěch Honzy Nesvadby na MS v cyklokrosu

Únor 4, 2009

Poslední lednový den Honza Nesvadba v holandském Hogherajde dosáhl jeden ze svých největších úspěchů na kole, když vybojoval vynikající 7.místo na mistrovství světa v cyklokrosu. Zároveň vytvořil Nesvadbič nejlepší klubový výsledek kluků KC KOOPERATIVA na mistrovství světa, když překonal rekord Jirky Nováka ( Ňumiho ), který dojel 10. na mistrovství světa horských kol ve švýcarským Lugánu. Jen pro zajímavost, děvčata svůj nejlepší výsledek mají v podobě 3.místa Petry Bublové na MS horských kol v rakouském Kaprunu.

Ale zpět k cyklokrosu, kde za velmi chladného až mrazivého počasí na rychlé zmrzlé trati Nesvadbič startoval z druhé řady a v celku rychle se dostal do první 14 členné skupiny, před kterou jezdil osamoceně holandský závodník, který si jel bez problémů pro titul ( ve čtrnácti členné skupině měl 3 kolegy, kteří mu výrazně pomohli ). Bohužel, Honza z našich ve skupině byl zcela sám, v obležení Belgičanů, Holanďanů a Francouzů. Jako celou svou cyklistickou kariéru Honza bojoval, snažil se ujet nebo roztrhat skupinu, povedlo se mu jen skupinu zmenšit na 11 lidí. V přesile zahraničních závodníků dospurtoval na výborném 6.místě, tedy celkově na 7.místě. Můžeme být smutní, že 1 vteřina dělila Honzu od medaile, ale šťastni za tak kvalitní výkon, kterým se prezentoval.Tento výsledek a výsledky za celou sezónu Nesvadbiče vynesly na 5.místo ve světovém žebříčku UCI juniorů v cyklokrosu.

V neděli 1.února na startu závodu žen v první řadě stála i Pavla Havlíková, která patřila mezi aspirantky na první desítku. Pavla před mistrovstvím prodělala se svým pegotkem autonehodu, bohužel zdravotní následky jí limitovaly. Tak jako vždy šla Pavla do závodu s velkým odhodláním. Po startu vyrazila na čele celého závodu, bohužel záhy se projevily zdravotní problémy a k nim se přidal technický problém, když Pavle praskl rám a musela ze závodu odstoupit. Je potřeba zdůraznit, že jeden nepovedený závod by neměl mít vliv na pohled na celou sezónu. Pavla totiž dokázala 2x obsadit 3.místo ve světovém poháru a zajet spoustu dalších kvalitních výsledků, které jí vynesly na celkové 6.místo ve světovém poháru žen v cyklokrosu a ve světovém žebříčku UCI jí také patří výborné 6.místo. ( veškeré výsledky : www.uci.ch a www.cyklokros.cz )

Comments

Comments are closed.